Maruda24.pl

Serwis Informacyjny

Panele ścienne, czyli sprawdzamy style wnętrz

Panele ścienne zyskują na popularności wszędzie tam, gdzie szuka się oryginalnych rozwiązań. Takich, które uciekają sztampie i stanowią do pewnego stopnia wyzwania. Przede wszystkim dlatego, że najczęściej jesteśmy przyzwyczajeni do tradycyjnych rozwiązań. Należą do nich – farby i tapety. Jest to w sumie też najprostszy model. Jednak nie jedyny. Nawet, jeżeli zdążyliśmy się do niego przyzwyczaić, a nawet wychowywaliśmy się w takim otoczeniu. Nic w tym złego, ale jest coś więcej, co może sprawić nam nie lada radość.

Czy panele ścienne pozwolą nam na ich montaż, kiedy mamy już mieszkanie w określonym stylu? Oczywiście, że tak. Szczególnie, kiedy mamy na myśli odmianę rustykalnego, czyli prowansalski. Ma on coś z naturalności, wypełniony jest roślinnością i przeważa w nim lawendowy zapach. Dookoła panuje zestaw kolorów – od białego, przez beżowy, szary po błękit, a nawet fiolet. Daje dużo możliwości, szczególnie jeśli zdecydujemy się na podłogę z terakoty. Wydaje się, że idealnie będą tutaj pasować panele.

Panele ścienne, a sielskość i elegancja

Po pierwsze styl prowansalski ma w sobie poza sielskością, także elegancję, która łączy się w niektórych elementach z klasyką, a może nawet pewnym staromodnym spojrzeniem na wystrój. Panele z kolei to jednak współczesna forma wystroju wnętrz. Mogłoby się wydawać, że powstaną tutaj zakłócenia, ale wystarczy, że zrozumiemy, jak bardzo ten styl nastawiony jest na naturalność, natychmiast zobaczymy panele ścienne w odpowiednim miejscu. Nie musimy zmieniać całego wystroju, ani dokonywać rewolucji w pomieszczeniach. Wystarczy je po prostu zamontować, a spełnią swoją rolę.

Panele ścienne – idealne dopasowanie

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Na pewno trzeba pamiętać, że meble w tego rodzaju wnętrzach charakteryzuje lekkość. Nie spotkamy tutaj ciężkich, masywnych przedmiotów. W dodatku najczęściej są one jasne i jeżeli spotkamy się ze zdobieniami, to będą one delikatne. Widać z tego, że nie inaczej prezentują się panele. Można by powiedzieć, że idealnie wpasują się w ten model wnętrza. A, że są drewniane to jeszcze lepiej, ponieważ właśnie takie meble zaleca się w tym stylu. Nie inne. Naturalność to coś, z czym będziemy się tutaj nieustannie stykać.

Niezwykła cecha

Na koniec warto sobie wyobrazić i takie rozmieszczenie, pamiętając, że dominują tutaj dodatki o ludowym pochodzeniu. Mniej jest współczesności i ostrych zakończeń. Więcej miękkości, haftowanych zasłon, czy lnianych narzut na kanapy. Jest to zresztą niezwykła cecha paneli ściennych – nie dosyć, że są łatwe w montażu, to jeszcze w bardzo kompletnie zaprojektowanym pomieszczeniu, potrafią korespondować z wieloma jego elementami.