Maruda24.pl

Serwis Informacyjny

Blaty laminowane, czyli dobry wybór

Jest wiele stylów wnętrzarskich. W tym wpisie zajmiemy się kuchennym. Chociaż, gdyby się zastanowić, to ma podobny charakter, jak każde inne wnętrze. Wystarczy pomyśleć, że w sumie jeżeli całe mieszkanie jest w stylu skandynawskim, to przecież i kuchnia może przybrać taki charakter. Innymi słowy wybór jest spory. Nie ma tutaj żadnych wytycznych, które miałyby nas w jakikolwiek sposób ograniczać. Dlatego też blaty laminowane w tym pomieszczeniu, również znajdziemy bez większych problemów.

Blaty laminowane mają tę zaletę, że pozwalają nam na dużą swobodę. Jeżeli chcemy, żeby przypominał marmur, zdobędziemy taki. Jeżeli miałby imitować drewno, nic nie stoi na przeszkodzie. Właściwie w obecnym czasie ograniczać nas może jedynie nasza wyobraźnia. Jednak kiedy wybieramy blat do konkretnego stylu, to wymaga to dłuższego zastanowienia. Nie dlatego, że w tym względzie istnieje ryzyko, że nie znajdziemy odpowiedniego. Nic z tych rzeczy. Chodzi raczej o tutaj o odpowiednie dopasowanie pomieszczenia do jego ważnego elementu.

Blat laminowany w stylu naturalnym

Weźmy na przykład kuchnię w stylu angielskim. Są one zazwyczaj większe powierzchniowo. Dominują w nich kolory: biel, wanilia i seledyn. Pojawiają się tutaj elementy, stylizowane na stare, a tradycyjny, ciężki kredens nie będzie tutaj zawadzał. Do tego dodamy wiklinę, mosiądz i mamy prawie, że angielską kuchnię. Jeżeli dobrze się przyjrzymy temu wyposażeniu, to natychmiast rozumiemy, że przydadzą się tutaj blaty laminowane w stylu naturalnym. Może nawet imitującym drewno, ale jeżeli będzie podobny do kamienia również nie zaszkodzi.

Blat drewniany w kuchni rustykalnej

Z kolei kuchnia na wzór rustykalny będzie wymagać nieco innego wyboru. Bo jest i bardziej swojska i bardziej naturalna. Więcej tutaj ozdób w postaci koronkowych serwetek, ozdobnych firanek, czy ażurowych szafek. Zatem osiągamy tradycyjny wystrój i blat również powinien temu wyobrażeniu odpowiadać. Jaki więc? Na pewno sprawdzi się taki, który będzie imitował kafelki lub marmur. Oczywiście upodabniający się do drewna również uzupełni wnętrze kuchni. Jeżeli jeszcze do tego dodamy fakt, że pojawi się w otoczeniu dużego stołu, to mamy już odpowiednie wyobrażenie tego stylu.

Więcej wyborów

Oczywiście to nie cała paleta możliwości stylów kuchennych. Jeżeli zdecydujemy się na jakikolwiek, wiemy już, że blaty laminowane są w stanie dostosować się do wystroju. Nie ma zatem obaw, że zaplanujemy sobie kuchnię, a zostaniemy bez pomysłu na jeden z ważniejszych elementów kuchni. Bez względu na to, czy będą to kuchnie industrialne, góralskie w stylu art deco, czy vintage – znajdziemy odpowiedni blat.