Maruda24.pl

Serwis Informacyjny

Ile pamięci RAM jest potrzebne w laptopie?

Pamięć RAM to komponent, na który nie należy szczędzić pieniędzy. Wybór odpowiedniej jej ilości może okazać się dla wielu trudny do oszacowania. Sprawdźmy poniżej, ile pamięci RAM jest potrzebne w laptopie?

2 GB

Choć niegdyś standard, w dzisiejszych czasach 2 GB RAM nie będzie nam wystarczyć do płynnej pracy na laptopie. Komputer będzie miał problem z uruchomieniem i trzymaniem przy życiu kilku programów jednocześnie. Sam system Windows 7 w wersji 64-bitowej wymagać będzie od nas co najmniej 4 GB pamięci RAM.

4 GB

Jeżeli nasz budżet jest ograniczony, możemy śmiało zacząć szukać interesującego nas laptopa wyposażonego w 4 GB pamięci RAM. Jeżeli będzie również wyposażony w sprawny dysk SSD, otrzymamy dobre rozwiązanie do podstawowego użytkowania. Taki sprzęt powinien nam dobrze służyć, choć warto zwrócić uwagę na możliwość ewentualnego rozszerzenia pamięci.

8 GB

8 gigabajtów RAM to cel, do którego dążyć powinny osoby z umiarkowanym budżetem. Taka ilość jest rekomendowana dla każdego, kto korzysta z komputera na co dzień, czy to w celach biurowych, czy to do grania. Zapewni nam ona dobry komfort pracy na naszym sprzęcie.

16 GB

Taką ilość pamięci możemy na spokojnie określić wystarczającą. Pozwoli nam ona na dość spore obciążenie naszego komputera programami albo grami komputerowymi. Jeżeli nie pracujemy w bardzo pamięciożernych programach, to na takiej ilości RAM możemy się zatrzymać.

32 GB

Jeżeli operujemy dużym budżetem albo chcemy się zabezpieczyć na przyszłość, możemy już teraz rozważać kupno kości RAM 32 GB. Taka ilość posłuży nam obecnie głównie przy użytkowaniu programów do obróbki wideo albo bardzo wymagających gier. 32GB nie jest jednak teraz wymagana w żadnym innym przypadku.

Zobacz nasz artykuł o Blatach Laminowanych