Maruda24.pl

Serwis Informacyjny

Biurko gamingowe – czy aby na pewno go potrzebujesz?

Biurka gamingowe jak sama nazwa mówi są to biurka przeznaczone dla graczy.

Długie sesje spędzone w emocjnonuącym MMO czy FPS besz odpowiedniego przygotowania nigdy nie kończą się dobrze dla naszego zdrowia. Oprócz wygodnego fotela powinniśmy zadbać również o odpowiednie biurko. Gracz przy biurku spędza każdego dnia sporo godzin. Dlatego powinno być ono wygodne i dopasowane specjalnie do jego potrzeb. Jednym z najważniejszych aspektów jest wytrzymałość i stabilność. W końcu w czasie gry, gdy pojawiają się emocje biurko musi stać cały czas w swoim  miejscu. Poza tym dobrze, gdy blat jest sporych rozmiarów by swoboda ruchów nie została zakłócona. Ostatnimi rzeczami są regulacja wysokości (elektryczna i ręczna, zaraz sobie o niej więcej powiemy) i możliwość organizacji plątających się kabli. Jeśli więc jesteś zapalonym graczem lub osobą spędzającą dużo czasu przy komputerze i czujesz że twojemu biurku czegoś brakuje, być może właśnie tego szukasz.

Biurka gamingowe z elektryczną regulacją wysokości

-Nowością na rynku mebli dla graczy są biurka elektryczne, które posiadają elektryczną regulację wysokości.Całość sterowana jest w płynny sposób dzięki prostemu sterowaniu na zasadzie góra-dół. Konstrukcja tego typu biurek jest stabilna i wytrzymała. Są one zasilane jednym lub dwoma silnikami. Biurka gamingowe elektryczne są nieco droższe niż modele tradycyjne, ale jednocześnie bardziej funkcjonalne i łatwiej można dopasować je do swoich potrzeb. Tańsze biurka gamingowe posiadają najczęściej ręczną regulację wysokości, odbywa się to za pomocą śrub u podstaw lub z boku jego nóg. 

W jaki sposób wybrać pod siebie biurko gamingowe?

Najważniejszą kwestią jest dobór rodzaju regulacji bo to najczęściej właśnie ona stanowi lwią część ceny biurka (w przypadku regulacji elektrycznej). Jeśli skupiamy się mocno na wyglądzie i zależy nam na tym aby biurko również wyglądało to polecam szukać takich które w swojej ofercie mają opcje personalizacji. Biurko które będzie stanowić nasz wybór przede wszystkim powinno być solidne i wykonane z trwałych materiałów. Jeżeli mamy problem z kablologią to biurko z wieloma organizerami na kable okaże się słusznym wyborem.