Maruda24.pl

Serwis Informacyjny

Żarówki LED plus Wi-Fi, które cię zaskoczą

Do niedawna pojęcia takie jak inteligentne oświetlenie lub smart żarówki wydawały się całkiem obce, lecz teraz coraz bardziej znajdują grono odbiorców. Poruszana jest bowiem kwestia ja sama nazwa wskazuje urządzeń inteligentnych. Są to produkty oświetleniowe, dzięki którym odpowiednie zarządzanie światłem okazuję się oszczędniejsze, wygodniejsze i ciekawsze. Sprawdźmy zatem, jakie zalety niesie za sobą zastosowanie takiego rozwiązania.

Popularne technologie w innym wydaniu

Doskonale znamy technologie takie jak LED czy Wi-Fi, ale w przypadku oświetlenia produkty w nie wyposażone wciąż zaskakują. Oświetlenie sztuczne, które na co dzień wykorzystujemy jest nam niezbędne i powinniśmy stawiać na rozwiązania, które zapewnią oszczędność i wpisują się do danego wnętrza. Dobieramy odpowiednią barwę światła oraz jego natężenie czy kierunek padania. Wybieramy, w jaki sposób oświetlenia ma podkreślać lub ukrywać dane elementy. Dzięki zastosowaniu technologii poruszanych na początku tego akapitu, inteligentne żarówki mogą znacznie więcej. Przede wszystkim posiadają możliwość zdalnego sterowania i zarządzania oświetleniem, które okazuję się bardzo przydatne. Mogą one również zostać połączone z aromatyzerem lub stanowić źródło muzyczne.

Oszczędzanie

Zastosowanie LED-owego oświetlenia pozwala na długie lata użytkowania, a co istotne oszczędzeniu na rachunku za prąd. Ta technologia potrzebuje niewiele prądu, aby efektywnie oświetlić fragmenty pomieszczenia. Dzięki połączniu żarówek za pomocą sieci Wi-Fi, możemy decydować o barwie oraz natężeniu światła. Podczas dnia nie potrzebujemy maksymalnego natężenia światła, a zmiana tej wartości wpływa korzystnie na oszczędności w ostatecznym rozrachunku.