Maruda24.pl

Serwis Informacyjny

Zakola – czyli jak radzić sobie z łysieniem u mężczyzn

zakola

Według statystyk co trzeci mężczyzna w wieku 25 a 45 lat ma problem z wypadającymi włosami. Osoby, które dotyczy problem utraty włosów, często mają zaniżoną samoocenę oraz czują się niekomfortowo z tym jak wyglądają ich włosy. Najczęściej dotyczy to mężczyzn, którzy łysieją i mają zakola w młodym wieku. Oto kilka sposobów, które mogą pomóc.

Masaż głowy

Chyba najprostszym i szybkim sposobem na polepszenie kondycji włosów jest samodzielnie wykonywany masaż głowy. Dzięki stymulacji skóry głowy palcami poprawiamy jej ukrwienie co prowadzi w pewnym stopniu zahamowania łysienia oraz sprawia, że na głowie pojawią się nowe włosy i nasze zakola znikają.

Odpowiednia fryzura maskująca zakola

Odpowiednio dobrana fryzura nie załatwi problemu łysienia i zakoli u mężczyzn, jednak z pewnością podbudowuje ich samoocenę i dodaje pewności siebie. Jeśli utrata włosów jest widoczna warto ściąć je na krótko a nawet rozważyć golenie głowy na łyso. Dobrym rozwiązaniem może też być zapuszczenie zarostu, który odwraca uwagę od wyglądu naszych zakoli.

Przyjmowanie suplementów

Jednym ze skuteczniejszych sposobów na zakola jest używanie specjalistycznych preparatów, które wciera się w skórę głowy albo przyjmuje doustnie. Już po kilku tygodniach przyjmowania takich suplementów skóra głowy staje się bardziej wzmocniona. Udaje się również skutecznie zahamować pogłębiania się zakoli, dzięki czemu fryzura jest wyraźnie gęstsza.

Zobacz nasze inne wpisy