Maruda24.pl

Serwis Informacyjny

Rzeczy o których nowi podróżnicy powinni wiedzieć

klif

Nadzieja. Strach. Podniecenie. Podróżowanie po raz pierwszy wywołuje falę emocji. Ludzie podczas swojej pierwszej podróży dookoła świata, nie wiedzą, czego się spodziewać.

Jeśli więc dopiero zaczynasz podróżować i szukasz porad, które pomogą Ci się przydać, oto parę wskazówek, które możesz uznać za pomocne:

Podróżnik na szlaku

Nie bój się

Strach to potężny środek demotywujący. Skok w nieznane jest przerażający, ale pamiętaj: nie jesteś pierwszą osobą, która podróżuje po świecie. Nie odkrywasz nowych kontynentów ani nie odkrywasz niezbadanych terytoriów.

Jesteś tak samo zdolny jak każdy inny przed tobą. W końcu zrobiłeś ten pierwszy krok: zdecydowałeś się wyruszyć. Posiadanie odwagi do podjęcia takiej decyzji jest najtrudniejszą częścią.

Podróżuj powoli

To jest coś, czego większość nowych długoterminowych podróżników uczy się na własnej skórze. Kuszące może być wpakowanie jak największej liczbie miast i atrakcji w swój plan podróży.

Pędzenie z miasta do miasta co drugi dzień po prostu sprawi, że będziesz wyczerpany i zestresowany. Doświadczysz zawirowania aktywności, z których większość pozostanie zamazanym wspomnieniem.

W podróży liczy się jakość, a nie ilość.

Nie pakuj zbyt dużo

Będziesz mieć mniej rzeczy do noszenia, oszczędzając kłopotów i stresu związanego z noszeniem wielkiego plecaka przez cały czas podróży.

Kuszące może być zabranie więcej niż potrzebujesz „na wszelki wypadek”. Pamiętaj o tym, że możesz kupować rzeczy w drodze. Skarpetki, szampony, kurtki, nowe buty – to wszystko można znaleźć w drodze i może też służyć jako pamiątka.

Płyń z prądem

Kiedy każdy dzień jest zaplanowany i masz harmonogram do przestrzegania, będziesz zestresowany. Będziesz się spieszyć i będziesz niezadowolony, jeśli w twoim dobrze zaplanowanym harmonogramie pojawią się jakieś potknięcia.

Tworząc swój plan, upewnij się, że jest elastyczny. Zaplanuj jedną lub dwie czynności i pozwól, aby reszta dnia była spontaniczna.

Weź ze sobą dodatkowe pieniądze

Podróże nie są tak drogie, jak wiele osób myśli, ale nadal musisz stworzyć budżet, który będzie odpowiadał Twoim potrzebom. Sekretem długoterminowych podróży jest sprytne zarządzanie pieniędzmi.

Zawsze przeszacuj potrzebną kwotę. Nigdy nie wiesz, co może się wydarzyć na drodze. Bez względu na to, jak dobrze planujesz, zawsze może pojawić się coś, co wytrąci Twój budżet z równowagi.