Maruda24.pl

Serwis Informacyjny

Popularne kolory ścian i ich właściwości

Kolory ścian w naszym domu wpływają nie tylko na wygląd i impresje optyczne. Oprócz kierowania się ogólnymi poradami na temat wyboru odpowiednich kolorów ścian, warto zastanowić się również nad tym, jaki wpływ psychologiczny będą na nas miały ściany, które widzimy na co dzień.

Kolor czerwony

Dodaje nam energii, pobudza nas do działania. Warto pomyśleć o zastosowaniu go w miejscu ćwiczeń fizycznych lub w miejscu pracy

Kolor żółty

Kojarzy się przede wszystkim ze szczęściem, radością i optymizmem. Podobnie jak czerwień motywuje nas do działania, jednak w mniej agresywny sposób. Idealnie sprawdzi się zwłaszcza we wnętrzach nowoczesnych.

Kolor zielony

Kolor natury – uspokaja i wspomaga kreatywne myślenie. Poprzez kojarzenie się z przyrodą, często pomaga w przyniesieniu nam ukojenia. Dostępny w wielu pięknych odcieniach: od eleganckiego szmaragdu po energetyczną limonkę.

Kolor niebieski

Kolor niebieski zawsze jest w modzie. Bardzo harmonijny, choć dla wielu osób może wydawać się zbyt chłodny – dlatego warto rozważyć ciemniejsze odcienie. Pomaga w wyciszeniu się i odstresowaniu, dlatego jest idealnym kolorem do zastosowania w sypialni, miejscu wypoczynku.

Kolor fioletowy

Fiolet czaruje swoją elegancją. Warto pomyśleć o zastosowaniu go w salonie, gdzie będzie sprawiać wrażenie wysokiego statusu pomieszczenia. Inną interpretacją fioletu może być mgiełka tajemnicy – w zależności od odcienia, może wywoływać skojarzenia magiczne lub energetyczne, a także przywodzić nam na myśl stan stonowanej powagi.

Kolor biały

Kolor neutralny, uspokajający. Jest jedną z najpopularniejszych barw we współczesnych, nowoczesnych wnętrzach.