Maruda24.pl

Serwis Informacyjny

Klimatyzacja, a pomieszczenie na poddaszu?

Pomieszczenia lub mieszkania znajdujące się na poddaszu budynku potrafi nagrzać się bardzo szybko, co podczas ciepłych dni może okazać się problematyczne. W takim wypadku optymalnym rozwiązaniem okazuję się klimatyzacja, która odpowiednio obniży temperaturę wewnątrz. W tym artykule podpowiemy w jaki sposób dobrać odpowiednią klimatyzacje do pomieszczenia.

Dobierz odpowiednią moc

Moc generowana przez klimatyzator odpowiada za skuteczność chłodzenia. Ze względu na to, iż poddasza posiadają większą podatność do nagrzewania, przelicznik wygląda następująco: 1,3 kW na 10m2. Podczas doboru urządzenia szczególnie trzeba zwracać uwagę ba moc, z jaką chłodzone jest pomieszczenia, w przeciwieństwie do mocy elektrycznej klimatyzacji.

Klimatyzator przenośny

W sytuacji kiedy chcemy chłodzić dość małe pomieszczenie lub kilka pomieszczeń na zmianę optymalnym rozwiązaniem może okazać się przenośna klimatyzacja. Można ją postawić w dowolnym miejscu, a następnie przenosić w razie potrzeby. Takie urządzenie posiada rurę, dzięki której ciepłe powietrze jest wyrzucane na zewnątrz przez okno lub układ wentylacyjny. Plusami takiego wyjścia jest przede wszystkim mobilność oraz niższy koszt spowodowany brakiem konieczności montażu klimatyzacji. Wadami okazują się wyższe ceny obsługi oraz niższa efektywność.

Dodatkowe możliwości

Poza typem i mocą urządzenia warto zwrócić uwagę na jego rodzaj. W przypadku, kiedy chcemy dogrzewać poddasze przy jego użyciu, musimy wybrać klimatyzator mający taką funkcje. Obecnie na rynku występują również urządzenia z różnego rodzaju filtrami np. likwidującymi zapachy. W sytuacji, której zdecydujemy się na montaż klimatyzacji nie należy zapominać o regularnym jej serwisowaniu, które zalecane jest dwa razy w roku.