Maruda24.pl

Serwis Informacyjny

Jak zrelaksować umysł

jak zrelaksować umysł

Kiedy twoje myśli wydają się pływać, możesz się zastanawiać, jak zrelaksować umysł. A ponieważ rozluźniania umysłu może przynieść korzyści dla zdrowia i dobrego samopoczucia, warto poświęcić kilka minut, aby dowiedzieć się, jak to zrobić.

Sposoby na rozluźnienie myśli

Osoba medytująca na tle słońca

Medytacja

Medytacja pomaga nauczyć zrelaksować umysł na kilka różnych sposobów. Medytacją możesz uspokoić swoją fizjologię i zrelaksować umysł, a po dłuższym czasie może pomóc ci poczuć się mniej zestresowanym, gdy napotkasz stres w przyszłości.

Medytacja może oczyścić umysł z myśli, które Cię stresują, a z czasem regularna medytacja może sprawić, że będziesz mniej reagować na stres i będziesz bardziej odporny.

Dziennik wdzięczności

Przeniesienie uwagi z tego, co cię stresuje, na wszystko, za co jesteś wdzięczny, jest jednym ze sposobów, który sprawdzają się całkiem dobrze.

Badania nad uczuciem wdzięczności pokazują, że uczucie to niesie ze sobą wiele korzyści, a prowadzenie dziennika wdzięczności jest łatwym sposobem na odwrócenia uwagi od negatywnych myśli. Po kilku tygodniach powinieneś zauważyć, że skupiasz się na rzeczach w życiu, które dają Ci poczuć wdzięczność zamiast stresujących i twój umysł będzie bardziej zrelaksowany.

Porozmawiaj z przyjacielem

Uzyskanie wsparcia społecznego od zaufanych przyjaciół może pomóc ci przetworzyć to, co czujesz i dostarczyć ci napływu nowych i pomocnych pomysłów, jak radzić sobie ze stresorami, co może pomóc ci wiedzieć, jak zrelaksować umysł, pomagając czuć się mniej obciążony stresem. Dlatego ważne jest utrzymywanie wspierającego kręgu przyjaciół.

Wydostanie się z rutyny poprzez rozmowę z przyjacielem może pomóc Ci poczuć się bardziej zrelaksowanym i zapewnić jasność, której potrzebujesz, aby podejmować decyzje lub działanie.

Dwie osoby siedzące na chodniku z radiem