Maruda24.pl

Serwis Informacyjny

Doładowanie prądu online – w jaki sposób wykonać?

Coraz bardziej popularną metodą opłacania energii elektrycznej jest doładowanie prądu online. Działa ono na zasadzie przedpłaty za zamówione kWh prądu, które jesteśmy w stanie wykorzystać w ramach opłaconego pakietu. Aby móc to zrobić, potrzebny jest nam licznik przedpłatowy, czyli urządzenie, które musimy zamówić i zamontować, by regularnie doładowywać swoje środki energetyczne. Możemy to zrobić za pomocą aplikacji lub przez telefon. Jest to o tyle korzystne, iż takie doładowanie prądu zajmuję bardzo mało czasu i jest proste w obsłudze.

Czym doładowanie jest?

To rozwiązanie idealnie pasuje do osób, które nieregularnie opłacają swoje faktury za energię elektryczną lub zalegają z opłatami. Otóż metoda ta polega na zamontowaniu urządzenia, które za pomocą Internetu umożliwia nam doładować prąd z każdego miejsca na ziemi wykorzystując jedynie dostęp do Internetu. Takie doładowanie jest w stanie skutecznie uchronić nas przed jakimkolwiek zadłużeniem. W sytuacji, kiedy nie zapłacimy kolejnego pakietu prąd zostanie po prostu odcięty. Natomiast jeżeli skończy nam się prąd, możemy doładować go w każdym momencie. Je ono możliwe 24/7 o każdej porze.

W jaki sposób doładować energię elektryczną przez Internet?

Aby wykonać doładowanie prądu online, musimy przeprowadzić cztery proste kroki. Pierwszym z nich jest kliknięcie w opcję „doładuj konto”. Następnie musimy podać kod naszej karty, który wcześniej został wygenerowany dla naszego urządzenia. Musimy być pewni, iż jest on poprawny, ponieważ 20-cyfrowy kod będzie działał tylko na naszym liczniku. Przed ostatnim krokiem jest podanie kwoty, za którą chcemy doładować naszą energię elektryczną. Na samym końcu, po podaniu numeru telefonu albo adresu e-mail dostaniemy 20-cyfrowy kod, który należy wprowadzić na naszym urządzeniu.