Maruda24.pl

Serwis Informacyjny

Czy sufit zawsze musi być biały?

Zapewne większość z nas przyzwyczajona jest do tego, że sufit powinno się malować na biało – a nie wymagają tego przecież żadne budowlane specyfikacje! Przedstawione tutaj zostaną inne ciekawe kolory i wzory, nad którymi warto zastanowić się przy okazji modyfikacji sufitu.

Zdobione sufity

Domeną wnętrz dla osób odważnych i lubiących zmiany są kolorowe i wzorzyste sufity. Pewne jest, że szybko przyciągają uwagę – zarówno naszą, jak i odwiedzających nas osób.

Wzorzyste sufity nie są niczym nowym. Ten sposób dekorowania znany nam jest chociażby z wnętrz renesansowych domów czy zamków. Styl rustykalny również dopuszcza zdobienia na suficie. Stosowane są wtedy drewniane belki czy nawet całe boazerie. W domach wiejskich powierzchnie takie zdobione są kwiatowymi wzorami.

Różność wzorów i kolorów

W nowoczesnych wnętrzach dobrze sprawdzą się szalone sufity wielobarwne. Przenikające się w nich wstęgi kolorów warto jest wspomóc dobrze dobranym, dodatkowym oświetleniem. Pomysłowo można wykorzystać mocno dzisiaj rozwinięte technologie lamp LED. Oświetlony w ten sposób sufit będzie unikatowy.

Pomysłowe zdobienia

Istnieje mnóstwo sposobów na stworzenie kolorowego, jedynego w swoim rodzaju sufitu. Najprostszym sposobem jest po prostu pomalowanie jego powierzchni tą samą farbą, której użyto na ścianach.

W sklepach dostępne są również naciągane na sufity folie PCV. Jest to specjalna technologia pozwalająca na ozdobienie sufitu w niezliczoną liczbę wzorów. Alternatywą może być tapeta lub fototapeta. Należy przy tych rozwiązaniach uważać jednak na takie przeszkody, jak odpowiednio wycięte miejsca na lampy czy inne ozdoby sufitowe.