Maruda24.pl

Serwis Informacyjny

Basen – tworzenie i budowa w obiekcie

basen

basen

W większości hotelów w Polsce możemy znaleźć basen. Spowodowane jest to z podwyższonego standardu klienta. Ponad 40% gości hotelowych bierze pod uwagę dostępność basenu jeżeli chodzi o wybór hotelu. Powoduje to iż właściciele takich obiektów budując baseny zewnętrzne lub wewnętrzne bardzo dobrze o nie dbają. W tym artykule dowiecie się o sposobach budowy, popularnych w Polsce.

Basen w obiekcie

Jeżeli chodzi o baseny typu wewnętrznego wykorzystywane są konstrukcje z żelbetonu. By móc rozważać budowę takiego basenu należy to przemyśleć już w trakcie stawiania obiektu. Powoduje to iż miejsce pod basen przygotuje nam ekipa budowlana. Wymaga to bowiem przygotowania i wykonania odpowiedniej podmurówki o podwyższonej konstrukcji. Oczywiście nic nie szkodzi na przeszkodzie aby zacząć budować basen w postawionym już obiekcie, ale wiąże się to z prowadzeniem prac budowlanych, co spowoduje wyłączenie obiektu z użytkowania przez gości hotelowych.

Tynki wodoszczelne wykorzystuje się do tego, aby niecka basenowa była idealnie gładka. Dodatkowo basen obowiązkowo musi być pokryty matami z PCV oraz specjalną folią. Przed przygotowanie basenu do użytku stosuję się jeszcze elementy zaślepek, filtrów, dusz wodnych, drabinek oraz zestaw złączek i rur.

Zaletą tak wybudowanej konstrukcji jest trwałość. Taki obiekt nie podlega okresowi zawartości wód gruntowych. Basen nie wymaga także dużej ilości prac konserwacyjnych, a sama niecka nie jest zbyt skomplikowane nawet dla początkujących murarzy. Z tych powodów baseny kryte są obiektami które pojawiają się najczęściej w obiektach turystyczno-rekreacyjnych.