Maruda24.pl

Serwis Informacyjny

3 pomysły na poprawę domowego stylu życia

Pokój z meblami

Prawie rok po pandemii większość z nas spędziła w domu więcej czasu niż kiedykolwiek. Wraz ze zmianą roku kalendarzowego wielu właścicieli domów jest gotowych na nowy wygląd lub renowację. Niezależnie od tego, czy rozważasz zatrudnienie generalnego wykonawcy przebudowy łazienki, czy myślisz o nowym malowaniu i nowym wystroju, możesz rozpocząć nowy rok w dobrym stylu.

1. Dekoracje

Zdjęcia na ścianie

Wielu z nas było bardziej odizolowanych niż kiedykolwiek od czasu pandemii. To powoduje, że ludzie wspominają czasy sprzed dystansu społecznego i przepisów dotyczących zgromadzeń. Teraz kilkoma kliknięciami myszy możesz ożywić wspomnienia w swoim domu za pomocą zdjęć. Zamień je w coś kreatywnego dla swojego domu, na przykład układanki lub płótna.

Możesz także zamienić rodzinne zdjęcia w poszewki na poduszki, koce, abażury i nie tylko. Shutterfly i Printify dostarczą Ci takiej usługi. Zanim się zorientujesz, w dobrym stylu będziesz otoczony ludźmi, których kochasz.

2. Większe projekty

Dla niektórych duże zmiany stylu mają postać renowacji. Rozważ skontaktowanie się z ekspertem od kuchni i łazienek, by przemienić je w coś nowego. W tym roku, gdy wiele osób planuje pracę w domu, wielu właścicieli myśli o stworzeniu nowych powierzchni biurowych. Jeśli masz pokój gościnny, którego nie możesz wykorzystać, warto zamienić go w biuro, w którym będziesz mógł spokojnie pracować.

3. Przestrzenie zewnętrzne i zmiana przeznaczenia

Drewniany stół z donicą na zewnatrz

Podwórka stały się nowymi parkami publicznymi. Od mebli ogrodowych po paleniska i dodatkowe krzesła na spotkania na świeżym powietrzu, niech ten rok będzie kolejnym pełnym zabawy na świeżym powietrzu. W tym roku stylowym trendem jest oświetlenie zewnętrzne. Od migoczących światełek na drzewach po oświetlenie słoneczne wokół stołów piknikowych i grilli. Oświetlenie to jeden ze sposobów na wyróżnienie Twojego podwórka. Nawet kilka akcesoriów może sprawić, że Twoje podwórko będzie bardziej przypominało luksusowe miejsce na wakacje z odrobiną kreatywnego myślenia.

W obliczu niepewnej gospodarki i braku zaopatrzenia wiele osób zwraca się do idei zmiany przeznaczenia jako sposobu na nadanie domowi nowego charakteru. Niezależnie od tego, czy chodzi o przekształcanie starych urządzeń w dziwaczne półki na książki, czy przemiana mebli lub akcesoriów na ogrodowe dekoracje. Wystarczy tylko trochę wyobraźni.